فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

چگونه بلوتوث را در ویندوز 10 راه‌اندازی کنیمچگونه بلوتوث را در ویندوز 10 راه‌اندازی کنیمفعال کردن بلوتوث ویندوز 10

 

بلوتوث همانند وای‌فای به یکی از فناوری‌های کاربردی زندگی ما تبدیل شده است. بلوتوث دیگر همچون گذشته محدود به سرعت‌های بسیار پایین 720 کیلوبایت نیست و سرعت آن به مرز 3 مگابیت بر ثانیه نیز می‌رسد. این فناوری در مقایسه با وای‌فای انرژی کمتری مصرف کرده و در نتیجه برای انتقال اطلاعات نه چندان حجیم میان دستگاه‌های مختلف گزینه ایده‌آلی به شمار می‌رود.

 

فراموش نکنید که فناوری بلوتوث به شما اجازه می‌دهد بدون سیم خروجی صوتی را به اسپیکرهای مجهز به این فناوری ارسال کنید. در نتیجه لزومی ندارد تا اسپکیرهای بلوتوث حتما در نزدیکی کامپیوتر شما قرار داشته باشند.

 

اما چگونه در ویندوز 10 بلوتوث را نصب کرده و پیکربندی کنیم؟

ویندوز 10 گزینه‌های جالبی برای مدیریت و کار با بلوتوث در اختیارتان قرار داده است. گزینه‌هایی که ضمن انتقال اطلاعات به شما اجازه می‌دهند هرگونه اطلاعاتی را بدون نیاز به وای‌فای و تنها از طریق بلوتوث انتقال دهید.

 

فعال‌سازی بلوتوث در ویندوز 10

قبل از آن‌که به سراغ جفت کردن دستگاه‌ها با کامپیوتری ویندوزی برویم، ابتدا باید به شما نشان دهیم که چگونه بلوتوث در ویندوز 10 را روشن کنید. برای این منظور دو گزینه پیش روی شما قرار دارد هر دو گزینه کامپیوتر شما را در حالت پنهان قرار می‌دهند.

 

فعال‌سازی از طریق بخش Action Center:

روی کادر سمت راست نوار وظیفه کلیک چپ کنید تا بخش Action Center باز شود. اکنون روی آیکن بلوتوث کلیک کنید تا فعال شود. زمانی که بلوتوث فعال شود رنگ آیکن فوق آبی می‌شود.

 

بلوتوث همانند وای‌فای به یکی از فناوری‌های کاربردی زندگی ما تبدیل شده است

 

راه‌اندازی بلوتوث از طریق منوی تنظیمات:

اگر گزینه فوق در این بخش قابل مشاهده نیست، روی منوی شروع کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید. در بخش Devices روی گزینه Bluetooth and other devices کلیک کنید. در بالای این پانل گزینه Bluetooth را مشاهده می‌کنید که با کلیک روی گزینه فوق وضعیت آن در حالت روشن (On)  قرار می‌گیرد.

 

در هر دو حالت اگر بلوتوث روشن شود، آیکن آن در نوار وظیفه ظاهر وظیفه نشان داده می‌شود.

 

ویندوز 10 گزینه‌های جالبی برای مدیریت و کار با بلوتوث در اختیارتان قرار داده است

 

فعال کردن بلوتوث روی دستگاه‌های جانبی

با توجه به طیف بسیار گسترده‌ای از دستگاه‌های مجهز به بلوتوث، به شکل دقیق نمی‌توان توضیح جامعی در ارتباط با آن‌ها ارائه کرد. اما اگر در نظر دارید دستگاه دیگری را با ویندوز جفت کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که بلوتوث هر دو دستگاه روشن است.

 

برخی از دستگاه‌‌ها، شبیه به ماوس‌ها همواره با بلوتوث روشن قابل استفاده هستند، روی برخی از دستگاه‌ها شبیه به گوشی‌های هوشمند باید بلوتوث روشن شود، روی برخی از دستگاه‌ها همچون بلندگوهای بلوتوثی چند وضعیت قرار دارد که باید وضعیت بلوتوث دستگاه انتخاب شود.

 

فعال‌سازی بلوتوث روی دستگاه‌های اندرویدی

اگر یک دستگاه اندرویدی دارید، شما می‌توانید از طریق نوار اعلان بالای دستگاه، بلوتوث گوشی یا تبلت را روشن کنید. اگر آیکن بلوتوث در نوار وضعیت قابل مشاهده نیست، از منوی Settings به بخش Wireless and Networks بروید و سپس روی بخش Bluetooth کلیک کنید. در ادامه گزینه بلوتوث را روشن کنید. دقت کنید که این فرآیند روی گوشی‌های اندرویدی یکسان نیست.

 

بلوتوث روی آی‌فون‌ها

اگر از یک دستگاه مجهز به سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنید، بلوتوث آن را از طریق بخش Control center یا برنامه Settings روشن کنید.

 

Control Center: برای دسترسی به control center انگشت خود را از پایین صفحه به بالا کشیده و روی گزینه Bluetooth کلیک کنید تا فعال شود.

 

Settings App: از طریق برنامه Settings به بخش Bluetooth رفته و گزینه مربوطه را روی وضعیت On قرار دهید تا روشن شود.

 

جفت کردن دستگاه‌های بلوتوثی در ویندوز 10

پس از آن‌که بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کردید، در مرحله بعد باید دستگاه‌ها را با یکدیگر جفت کنید تا بتوانند یکدیگر را شناسایی کنند. امروزه اکثر دستگاه‌ها به شکل هوشمند از بلوتوث استفاده می‌کنند، در نتیجه با یکبار شناسایی و جفت شدن در دفعات بعد با روشن کردن دستگاه‌ها یکدیگر را خواهند شناخت.

 

با توجه به اینکه مقاله فوق در ارتباط با ویندوز است، در این مقاله نحوه جفت کردن دو دستگاه ویندوزی را به شما آموزش می‌دهیم. برای جفت کردن دو دستگاه ویندوزی روی منوی شروع کلیک کرده و برنامه Settings را اجرا کنید. از درون بخش Devices روی گزینه Bluetooth and other devices بروید. در پانل سمت راست روی گزینه Add Bluetooth or other device کلیک کنید.

 

راه اندازی  بلوتوث در ویندوز 10

 

پنجره جدیدی باز شده که سه گزینه در اختیار شما قرار می‌دهد. این پنجره به شما اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های جانبی همچون ماوس، صفحه‌کلید، قلم‌نوری و... که باید به ویندوز متصل شوند را انتخاب کنید. روی گزینه Bluetooth کلیک کنید.

 

 

سیستم شروع به جست‌وجو برای دستگاه‌های بلوتوثی می‌کند که در نزدیکی شما قرار دارد. در ادامه فهرستی از دستگاه‌های پیدا شده را نشان می‌دهد. این فرآیند ممکن است یک دقیقه زمان ببرد. در برخی موارد در همان دفعه اول ممکن است دستگاه‌ها یکدیگر را شناسایی نکنند. اگر شناسایی موفقیت‌آمیز باشد فهرست دستگاه‌ها همانند تصویر زیر نشان داده می‌شود.

 

 

برای اتصال یک دستگاه به ویندوز کافی است روی نام آن کلیک کنید. در مثال زیر ما می‌خواهیم CM MakBook Pro را به ویندوز 10 متصل کنیم.

 

 

برای اتصال و جفت شدن برخی از دستگاه‌ها ممکن است به یک مرحله اضافه وارد کردن پین‌کد نیاز داشته باشید. در برخی از دستگاه‌ها یک تایید اتصال اجازه میدهد دو دستگاه به یکدیگر متصل شوند. اتصال موفقیت‌آمیز دستگاه‌ها به یکدیگر باعث می‌شود تا نام آن‌ها را در بخش Other Devices در کنار دستگاه‌های دیگر مشاهده کنید.

 

حذف دستگاه بلوتوثی

مدیریت بر دستگاه‌های متصل به شبکه‌ها فرآیندی مهم است. اگر فهرستی که ویندوز به شما نشان می‌دهد، بیش از اندازه بزرگ شود، کنترل دستگاه‌ها به سختی امکان‌پذیر بوده و مشکلات امنیتی را به وجود می‌آورد. حذف یک دستگاه از این فهرست به سادگی انجام می‌شود. برنامه Settings را باز کرده، به بخش Devices رفته و گزینه Bluetooth and other devices را انتخاب کنید. در پایین صفحه دستگاه‌هایی که با کامپیوتر ویندوزی جفت شده‌اند را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی گزینه remove devices دستگاه جفت شده خواهد شد.

 

 

تنظیمات سفارشی و پیشرفته‌تر بلوتوث 

ویندوز 10 یکسری تنظیمات پیشرفته برای ارتباط و مدیریت بهتر بلوتوث در اختیارتان قرار می‌دهد. در پایین بخش Bluetooth and other devices  گزینه More Bluetooth Options قرار دارد. با کلیک روی این گزینه پنجره جدیدی باز می‌شود.

 

 

با کلیک روی زبانه Options تنظیماتی به شرح زیر را مشاهده خواهید کرد:

Allow Bluetooth devices to find this PC: اگر در نظر دارید بلوتوث دستگاه روشن شود، ولی دستگاه شما قابل پیدا شدن از سوی افراد نباشد گزینه فوق را غیر فعال کنید.

 

Alert me when a new Bluetooth device wants to connect: اگر گزینه فوق فعال باشد، اگر شخصی به دنبال اتصال به کامپیوتر شما باشد، ویندوز پیغامی نشان می‌دهد. اگر در نظر دارید جفت‌سازی از طریق دستگاه ثالث انجام شود، گزینه فوق باید فعال باشد.

 

Show the Bluetooth icon in the notification area: فعال بودن این گزینه باعث می‌شود تا وضعیت بلوتوث در نوار وظیفه نشان داده شود.

 

اشکال‌زدایی

اگر در روشن کردن و راه‌اندازی بلوتوث ویندوز 10 مشکل دارید، ممکن است مشکل از درایور بلوتوث باشد. برای بررسی وضعیت درایور بلوتوث، روی دکمه شروع کلیک راست کرده و گزینه Device Manager را انتخاب کنید. منوی Bluetooth را باز کرده، روی درایور بلوتوث کلیک راست کرده و گزینه Update Driver را انتخاب کنید. اگر درایور جدیدی برای دانگل بلوتوثی ارائه نشده روی گزینه Uninstall device کلیک کرده و کامپیوتر را راه‌اندازی مجدد کنید. ویندوز 10 در بیشتر موارد به‌طور خودکار درایور موردنظر را انتخاب کرده و برای شما نصب می‌کند.

 

قفل پویا

اگر گوشی هوشمند را با ویندوز جفت کرده‌اید، ویندوز 10 یک قابلیت کاربردی به نام dynamic Lock در اختیارتان قرار دارد. قابلیت فوق موقعیت دستگاه بلوتوثی را بررسی کرده و اگر دستگاه بلوتوثی از محدوده خارج شده باشد، ویندوز به‌ شکل خودکار کامپیوتر را قفل می‌کند. زمانی که دستگاه به محدوده بلوتوث وارد شد، ویندوز این قفل را به‌طور خودکار باز می‌کند.

 

برای فعال‌سازی قفل پویا، در اولین گام دستگاه‌ها را به یکدیگر جفت کرده و در ادامه برنامه Settings را اجرا کرده و به بخش Account بروید. در بخش Sign-in options گزینه dynamic Lock را انتخاب کنید. در این بخش گزینه Allow Windows to detect when you’re away and automatically lock the device را فعال کنید.

 

منبع:shabakeh-mag.comچند گام بالاتر

  • 4 راه جالب برای راه‌اندازی مجدد پروسه‌ی Windows Explorer
  • افزايش كارايي ويندوزبااستفاده ازسرويسها
  • باز کردن فایل‌های مسدودشده در آفیس 2013
  • جستجو و پاک نمودن اتوماتیک فولدرهای خالی
  • خش گیری سی دی با خمیر دندان!!
  • دسترسی سریع به فایل های پرکاربرد درآفیس

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

ادغام ویدئوهای یوتیوب در ارائه‌های پاورپوینت
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
آموزش گذاشتن صدا بر روی همه اسلایدهای پاورپوینت
قسمت اول: آموزش گام به گام پاورپوینت (PowerPoint)
ارائه بطری آب هوشمند
درختی با قابلیت ارائه وای‌فای و شارژ تلفن
قابلیت شگفت انگیز گوگل لنز ارائه شد
قابلیت خرید با اپلیکیشن واتس اپ ارائه شد
ضوابط ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران تصویب شد
واتس اپ قابلیت پاک شدن خودکار را برای پیام ها ارائه می کند

   محصولات مشابه  

پاورپوینت چگونه يک سمينار خوب ارائه کنيم پاورپوینت چگونه يک سمينار خوب ارائه کنيم
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سمينار بررسی و ارزیابی اصول تولید پراکنده پاورپوینت سمينار بررسی و ارزیابی اصول تولید پراکنده
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان آشنایی با نرم افزار ارائه مطلب یا پاورپوینت در 49 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان آشنایی با نرم افزار ارائه مطلب یا پاورپوینت در 49 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرفه ای جهت ارائه پایان نامه پاورپوینت حرفه ای جهت ارائه پایان نامه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارائه طرح راهبردی محله باغ فیض - در حجم 73 اسلاید پاورپوینت ارائه طرح راهبردی محله باغ فیض - در حجم 73 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

6 تم حرفه ای پاورپوینت برای ارائه پایان نامه 6 تم حرفه ای پاورپوینت برای ارائه پایان نامه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارائه ی روش‌ها مفید و فنون تدريس - در حجم 42 اسلاید پاورپوینت ارائه ی روش‌ها مفید و فنون تدريس - در حجم 42 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارائه الگویی جهت تدوین استراتژی تكنولوژی پاورپوینت ارائه الگویی جهت تدوین استراتژی تكنولوژی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نحوه ارائه مقاله به زبان انگلیسی پاورپوینت نحوه ارائه مقاله به زبان انگلیسی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس 14 تفکر و سبک زندگیپایه هفتم: ارائه گزارش پژوهش پاورپوینت درس 14 تفکر و سبک زندگیپایه هفتم: ارائه گزارش پژوهش
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارائه اصول مدیریت اسلامی دکتر سید رضا صالحی پاورپوینت ارائه اصول مدیریت اسلامی دکتر سید رضا صالحی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود 4 قالب حرفه ای زیبا و شیک پاورپوینت برای ارائه دانلود 4 قالب حرفه ای زیبا و شیک پاورپوینت برای ارائه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بازرسي در سد هاي بتني (ارائه گزارش بازديد از سد جيرفت پس از زلزله) پاورپوینت بازرسي در سد هاي بتني (ارائه گزارش بازديد از سد جيرفت پس از زلزله)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مفهوم ارائه شفاهي وسخنرانی - در حجم 42 اسلاید، فرمت pptx پاورپوینت مفهوم ارائه شفاهي وسخنرانی - در حجم 42 اسلاید، فرمت pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 1نحوه ارائه صورتهاي مالي پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 1نحوه ارائه صورتهاي مالي
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 1نحوه ارائه صورتهاي مالي پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 1نحوه ارائه صورتهاي مالي
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارائه یک الگوریتم خوشه‌بندی چند گام در شبکه‌های سیار موردی پاورپوینت ارائه یک الگوریتم خوشه‌بندی چند گام در شبکه‌های سیار موردی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان شیوه ارائه مطالب علمی و فنی در 316 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان شیوه ارائه مطالب علمی و فنی در 316 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

6 قالب حرفه ای پاورپوینت برای ارائه پایان نامه پروژه و تحقیق 6 قالب حرفه ای پاورپوینت برای ارائه پایان نامه پروژه و تحقیق
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت, اصول ارائه شفاهي مطالب - در حجم 31 اسلاید، فرمت فایل pptx پاورپوینت, اصول ارائه شفاهي مطالب - در حجم 31 اسلاید، فرمت فایل pptx
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟
آموزش پاورپوینت
۵۷ تکنیک ساخت حرفه‌ای اسلاید (ساخت ارائه سمینار و همایش)
چگونه یک هاب USB خوب انتخاب کنیم؟
تست استرس اکو چگونه انجام می شود؟
چگونه در خانه مو‌های خود را اصلاح کنیم؟
چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟
چگونه فشارسنج مناسب بخریم
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی