فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

استفاده از Smart Filter در طراحي (فتوشاپ)استفاده از Smart Filter در طراحي (فتوشاپ) 

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

به جرات مي‌توان ادعا كرد كه بخش فيلترها در فتوشاپ دنيايي متفاوت را براي افراد خلاق پديد مي‌آورد؛ دنيايي كه مي‌توان با كمك ابزارهاي موجود در آن طرح‌هاي انتزاعي و تازه‌اي را به وجود آورد، اما نبود امكان ويرايش فيلترها بعد از اعمال آن و تغيير فايل اصلي كابوسي بود كه طراحان علاقه‌مند به استفاده از آن را درگير مي‌كرد كه با معرفي ويژگي جالب Smart Filter اين كابوس به پايان رسيد.

در اين حالت امكان ويرايش‌هاي بعدي فيلتر (حذف فيلتر از روي لايه)، اعمال چند فيلتر به يك لايه، مخفي كردن نتيجه اعمال فيلتر روي لايه، جابه‌جايي و كپي يك فيلتر از يك Smart Object روي Smart Object ديگر را مي‌توان نام برد. همچنين مي‌توان ماسك فيلتري را كه به صورت خودكار هنگام اعمال فيلتر روي اين نوع لايه‌ها ايجاد مي‌شود با قوانين حاكم بر ماسك لايه‌ها ويرايش كرد و تغيير داد، اما بايد توجه داشت فقط فرمت‌هاي تصويري از لايه‌بندي حمايت مي‌كند مثل: PSD، PDF و TIFF مي‌توانند حالت Smart Filters را حفظ كند.

مراحل اعمال يك Smart Filter
1 ـ انتخاب يك لايه از نوع Smart Object در پانل لايه‌ها يا تبديل لايه معمولي به لايه با راست كليك روي آن لايه و انتخاب گزينه Convert to Smart Objectيا انتخاب گزينه Convert for Smart Filters در منوي فيلتر.

2 ـ در صورت نياز انتخاب قسمت دلخواهي از لايه مورد نظر به منظور اعمال فيلتر.

3 ـ اعمال فيلتر مورد نظر.
با اعمال فيلتر و تاثير آن در زير لايه مورد نظر، يك ماسك لايه و در زير آن نام فيلتر‌هاي اعمال شده ديده مي‌شود كه با كليك روي نام هر فيلتر مي‌توانيم آن را باز و ويرايش كنيم.

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

ويرايش يك Smart Filter
1 ـ دابل كليك روي نام فيلتر اعمال شده در پانل لايه‌ها

2 ـ در صورتي كه در فهرست فيلتر‌هاي اعمال شده بالاتر از فيلتر منتخب فيلتر ديگري وجود داشته باشد، پيغامي مبني بر نبودن امكان نمايش فيلتر هنگام ويرايش و نمايش آن پس از تاثير فيلتر ظاهر مي‌شود كه با فعال كردن گزينه Don’t Show Again اين پنجره ديگر ظاهر نخواهد شد.

3 ـ اعمال تغييرات دلخواه روي فيلتر و تاثير فرمان.

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

تغيير مد رنگي يا عمق رنگي
در صورتي كه مد رنگي يا عمق رنگي يك سند را كه در آن لايه‌اي به صورت Smart Filter باشد تغيير دهيم، در صورتي كه عمق يا مد رنگي جديد از حالت Smart Filter پشتيباني نكند اخطاري به شكل زير ظاهر مي‌شود و در صورتي كه گزينه Don’t Rasterize و Don’t Flatten انتخاب شود كنار نام فيلتر علامت خطري ظاهر مي‌شود كه اين علامت بيانگر نبود امكان ويرايش اين فيلتر در شرايط فعلي بوده و در صورتي كه دوباره عمق يا مد رنگي تصوير به حالت قبلي بازگردانده شود، اين علامت ناپديد خواهد شد.

علاوه بر امكان ويرايش مقادير فيلتر در حالت Smart Filter مي‌توانيم حالت تركيبي آن را نيز در حالت blending mode تغيير دهيم. به اين منظور به شكل زير عمل مي‌كنيم.

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

1 ـ روي آيكون Blending Options در منتهااليه سمت راست نام فيلتر دابل كليك مي‌كنيم. (در صورت نمايش پنجره اخطار آن را تائيد مي‌كنيم.)

2 ـ در كادر محاوره‌اي Blending Options پس از تنظيم بزرگنمايي مناسب، مد تركيبي دلخواه را انتخاب كرده و پس از تنظيم شفافيت دلخواه دكمه OK را براي تاثير آن فشار مي‌دهيم.
براي خاموش يا روشن كردن نتيجه اعمال فيلتر مي‌توانيم در پانل لايه‌ها روي تصوير چشم لايه فيلتر كليك كنيم تا فعال يا غيرفعال شود.

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

با درگ كردن روي يك Smart Filter و انتقال آن روي يك لايه ديگر، فيلتر مورد نظر به آن لايه منتقل و از لايه اوليه حذف مي‌شود. در صورتي كه همزمان با درگ ماوس دكمه Alt از صفحه كليد را فشار دهيم فيلتر مورد نظر به لايه مقصد كپي مي‌شود.
براي حذف Smart Filter نيز همانند ساير لايه‌ها مي‌توانيم آن را روي علامت سطل زباله موجود در سمت راست و پايين پانل لايه‌ها درگ و رها كنيم تا حذف شود.

فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, ترفند فتوشاپ

كار با ماسك Smart Filter
هنگام اعمال يك فيلتر روي يك لايه از نوع Smart Object به صورت خودكار يك لايه ماسك همراه آن در پانل لايه‌ها اضافه مي‌شود كه مي‌توانيم با ويرايش اين ماسك لايه، نتايج بسيار جالبي به دست آوريم. در صورتي كه قبل از اعمال، فيلتر انتخابي را روي لايه Smart Object خود انجام داده باشيم، محدوده انتخاب شده به صورت ماسك لايه ظاهر مي‌شود. اين ماسك فيلتر همانند ماسك لايه‌هاي فتوشاپ و طبق قوانين حاكم بر آن قابل ويرايش و تغيير است.

هدف استفاده از اين ماسك تنظيم نحوه اعمال فيلتر روي قسمت‌هاي مختلف تصوير است؛ يعني مي‌توانيم به كمك آن فيلتر اعمال شده را در بخشي از تصوير غيرفعال يا كم‌مقدار كنيم. اين كار به كمك ابزار‌هاي طراحي همچون قلم مو و شيب رنگ انجام مي‌گيرد. در حالت ماسك فقط دو رنگ سياه و سفيد و طيف خاكستري بين آنها قابل انتخاب و استفاده بوده و در نواحي سياه ماسك فيلتر بدون اثر و در نواحي سفيد فيلتر با حداكثر مقدار ديده مي‌شود. در نواحي خاكستري نيز با توجه به غلظت رنگ سياه در رنگ خاكستري استفاده شده، از مقدار اعمال فيلتر كاسته مي‌شود. با انتخاب ابزار قلم مو و انتخاب اشكال جذاب به عنوان نوك قلم مو و استفاده از آن در ماسك فيلتر مي‌توانيم نتايج بسيار جالبي را به وجود آوريم. به كمك ابزار شيب رنگ و با كمك گزينه‌هاي آن مي‌توانيم جلوه‌هاي جالبي روي فيلترهاي Smart اعمال كنيم.
منبع:jamejamonline.irچند گام بالاتر

  • نحوه ذخیره فایل در فرمت‌های مختلف
  • 10روش براي افزايش سرعت فتوشاپ
  • افزایش سرعت اجرای برنامه‌ها با ارتقای حافظه
  • ترميم تصوير در فتوشاپ
  • تغییر اندازه عکس با Paint شکلی سریع
  • تغییر رنگ‌ها در پاورپوینت

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

توليد پيش‌نمايش چاپي عكس‌ها (فتوشاپ)
ساخت تلويزيونی كه دو برنامه كامل همزمان پخش می كند
ساخت برنامه آشپزی سخت است/ تلاش دستپختی‌ها برای احیای غذاهای سنتی
استفاده از فتوشاپ در طراحي وب
ابزارك هاي طراحي (فتوشاپ)
استفاده از متن در طراحي (فتوشاپ)
ابزارهاي رتوش و طراحي در فتوشاپ
استفاده از Smart Filter در طراحي (فتوشاپ)
تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10
آی او اس 14 انتخاب برنامه های پیش فرض را تسهیل می کند

   محصولات مشابه  

طراحي و برنامه ريزي منابع و امكانات ساخت و توليد MRP طراحي و برنامه ريزي منابع و امكانات ساخت و توليد MRP
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی تعامل برنامه‌ريزي آموزشي، برنامه‌ريزي درسي و طراحي آموزشي بررسی تعامل برنامه‌ريزي آموزشي، برنامه‌ريزي درسي و طراحي آموزشي
مشاهده مشخصات و خرید

سيستم هاي برنامه ريزي منابع سازماني سيستم هاي برنامه ريزي منابع سازماني
مشاهده مشخصات و خرید

مديريت تحول ERP در برنامه ريزي منابع سازمان مديريت تحول ERP در برنامه ريزي منابع سازمان
مشاهده مشخصات و خرید

برنامه‌ ريزي هماهنگ منابع در كشور آفريقاي جنوبي برنامه‌ ريزي هماهنگ منابع در كشور آفريقاي جنوبي
مشاهده مشخصات و خرید

سيستم اطلاعات مديريت و كاربرد آن در برنامه ريزي توليد شركت توليدي مهپا سيستم اطلاعات مديريت و كاربرد آن در برنامه ريزي توليد شركت توليدي مهپا
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه و تحقیق- ارتباط برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني با اهداف استراتژيك سازمانها و ارگانها- در 2 پروژه و تحقیق- ارتباط برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني با اهداف استراتژيك سازمانها و ارگانها- در 2
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه و تحقیق- اصول پيوند برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني با اهداف استراتژيك سازمانها و ارگانها - پروژه و تحقیق- اصول پيوند برنامه‌ريزي استراتژيك منابع انساني با اهداف استراتژيك سازمانها و ارگانها -
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردنظام برنامه ريزي وبودجه ريزي دانلود پاورپوینت در موردنظام برنامه ريزي وبودجه ريزي
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتنظام برنامه ريزي وبودجه ريزي دانلود پاورپوینتنظام برنامه ريزي وبودجه ريزي
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ضرورت برنامه ريزي استراتژيك،تعاريف و تفاوت با ديگر برنامه ها پاورپوینت ضرورت برنامه ريزي استراتژيك،تعاريف و تفاوت با ديگر برنامه ها
مشاهده مشخصات و خرید

گزارش كارورزي – طراحي فرايند توليد 35 ص گزارش كارورزي – طراحي فرايند توليد 35 ص
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ساخت برنامه چت توسط زبان برنامه نویسی دلفی پاورپوینت ساخت برنامه چت توسط زبان برنامه نویسی دلفی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت طراحي و ساخت پاورپوینت طراحي و ساخت
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقبرنامه‌ريزي توليد و مونتاژ در شركت هپكو بررسی مشکلات آن 12 ص تحقیقبرنامه‌ريزي توليد و مونتاژ در شركت هپكو بررسی مشکلات آن 12 ص
مشاهده مشخصات و خرید

برنامه ريزي در سازمان برنامه ريزي در سازمان
مشاهده مشخصات و خرید

برنامه ريزي در مدیریت برنامه ريزي در مدیریت
مشاهده مشخصات و خرید

طراحي و ساخت مزارع آبي - نسخه ورد 100 صفحه طراحي و ساخت مزارع آبي - نسخه ورد 100 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اصول برنامه ريزي پاورپوینت اصول برنامه ريزي
مشاهده مشخصات و خرید

توسعه اقتصادي و برنامه ريزي توسعه اقتصادي و برنامه ريزي
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

۵۷ تکنیک ساخت حرفه‌ای اسلاید (ساخت ارائه سمینار و همایش)
برنامه نویسی چیست؟ یادگیری بهترین زبان های برنامه نویسی
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟
ساخت و آماده سازی آکواریوم و معرفی تجهیزات مورد نیاز آن
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی